Pomagaj ludziom, zostań terapeutą

Kurs certyfikujący z biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej to jedenaście zjazdów 4 i 5-cio dniowych. Dwa lata nauki. Biodynamiczna terapia czaszkowo-krzyżowa to wspaniała metoda rozszerzająca kompetencje osób profesjonalnie zajmujących się terapią i pomaganiem ludziom, szczególnie dla: osteopatów, terapeutów manuanych, fizjoterapeutów, logopedów, neurologopedów, refleksologów, psychoterapeutów, psychologów, psychotraumatologów, lekarzy, pielęgnarek, położnych, douli, oraz dla osób opiekujących się dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi.

Więcej informacji tutaj:

terapia TCK kursy

Biodynamiczna terapia czaszkowo-krzyżowa może być także dodatkową terapią wspomagającą zdrowie w wielu dolegliwościach, polecana jest jako wsparcie zwłaszcza w takich chorobach jak: depresja, PTSD i zaburzenia związane z przebytą traumą, zaburzenia lękowe, ADHD, migreny, stres czy rekowalescencja po urazach fizycznych czy psychicznych.

Szkolenie certyfikujące Instytutu Biodynamicznej Terapii Czaszkowo-Krzyżowej w Warszawie

Szkolenie prowadzone jest według metodologii, programu i ponad 30-letniego doświadczenia brytyjskiej szkoły biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej Michaela Kerna – Craniosacral Therapy Educational Trust w Londynie, i prowadzone w Warszawie przez jego wykładowców – Michaela Kerna i nauczycieli przez niego wyszkolonych. Zapewniamy polskie tłumaczenie szkolenia oraz materiały w jęz. polskim.

Do uzyskania certyfikacji Craniosacral Therapy Educational Trust w Londynie wymagane jest pozytywne zdanie dwóch egzaminów: praktycznego i teoretycznego, wykonanie 150 sesji praktycznych, prac domowych, obecność na zajęciach przynajmniej w 80%, oraz praca dyplomowa.

Absolwenci uzyskują międzynarodowy certyfikat Instytutu Craniosacral Educational Trust w Londynie (CTET) i tytuł terapeuty biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej (tytuł: BCST – Biodynamic CranioSacral Therapist) cieszący się uznaniem na świecie.

Pełne szkolenie trwa dwa lata i składa się z 11 zjazdów (4- i 5-cio dniowych) – w sumie 48 dni szkolenia. Na szkoleniu uczestnik uzyskuje kompleksową wiedzę i zdobywa umiejętności niezbędne do profesjonalnego stosowania biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej.

Program szkolenia zawiera teorię i praktykę – wykłady oraz dużo ćwiczen pod opieką nauczyciela i zespołu asystentów. Kładziemy nacisk na rozwój umiejętności palpacyjnych i stopniowy rozwój kompetencji, które uczestnik kursu może integrować krok po kroku w procesie nauki.

Instytut Biodynamicznej Terapii Czaszkowo-Krzyżowej w Warszawie – foto